Janina Bąk – Kiedy nie ufać statystykom?

thumb
thumb

To NIE jest kolejny podręcznik do statystyki. Ani zestaw dowodów na to, że statystyki kłamią. To praktyczny kurs zadawania demaskujących pytań tym, którzy statystykami manipulują. Naucz się krytycznie i mądrze patrzeć na dane. Minimum teorii, maksimum humorystycznych przykładów. Kompaktowe narzędzie do błyskawicznego zastosowania. Rozwiń się! Teraz!

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Dwustonne karty

38 przejrzystych dwustronnych kart

E-booki

wersję elektroniczną (pdf)

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 24,99 zł
  • 19,99 zł

Dlaczego FISZKI?

Dlatego, że praca z tym kompaktowym narzędziem, w przeciwieństwie do podręczników i szkoleń, daje gwarancję szybkiego nabycia nowej umiejętności. Obecnie mamy coraz mniej czasu, czytamy coraz mniej, żyjemy coraz szybciej. Dlatego potrzebujemy sposobów na szybkie opanowanie esencjonalnej wiedzy. Idealnym narzędziem do tego są FISZKI.

Wróćmy do statystyki.
Nazywam się Janina Bąk. Jestem wykładowcą. Statystyki właśnie. Poza tym robię w życiu kilka innych rzeczy, ale – do rzeczy.
Gdybym dostawała jednego ptysia za każdym razem, gdy słyszę zdanie o tym, że statystyki kłamią, to w chwili obecnej mogłabym już sobie budować w ogródku ptysiowy Taj Mahal. Ludziom, którzy tak mówią, zawsze odpowiadam tak samo:
Statystyki nie kłamią. Ale ludzie bardzo często kłamią na temat statystyk.
Czasem manipulują nimi celowo, żeby zwyciężyć w dyskusji czy wyborach. Często jednak robią to nieświadomie – zwyczajnie dlatego, że nie umieją z tych liczb, statystyk i badań naukowych poprawnie korzystać. Te fiszki powstały dla ludzi, którzy chcą taki stan rzeczy zmienić – chcą wiedzieć, jak poprawnie czytać statystyki czy doniesienia naukowe. I jak nie dać się oszukać liczbom.

Będziecie mieli niepowtarzalną okazję podpatrzeć przypadki Juliusza z Bytomia.
Zapraszam na kurs przestania bycia naiwnym i nabycia odporności na źle prezentowane statystyki.

Wasza Janina

Co zawierają karty?

Karty szkoleniowe „Kiedy nie ufać statystykom?” najlepiej przerabiać chronologicznie. Możesz jednak do nich wracać za każdym razem, gdy poczujesz, że ktoś Tobą manipuluje. Nawet jeśli nie poczujesz, warto wrócić do kart i sprawdzić, czy aby na pewno.

  • wyróżnienia najważniejszych informacji
  • czytelne tytuły

Co poza kartami?

E-booki

Wersja elektroniczna (pdf)

Jeśli przypadkiem zapomnisz kartonowych FISZEK, nic nie szkodzi. Wersja elektroniczna będzie zawsze w Twoim smartfonie. Wystarczy pobrać pdf.