REKCJA CZASOWNIKA – rosyjski

Poziom A2–B1

Prezentowany tytuł pozwala z łatwością opanować 100 najważniejszych i najczęściej stosowanych przypadków rekcji czasownika. Poznanie rekcji czasowników jest niezbędne do poprawnej komunikacji, dlatego polecamy ten tytuł wszystkim uczącym się języka rosyjskiego na poziomie podstawowym – ale znającym już jego podstawy.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Fiszki

100 przejrzystych fiszek

Nagrania mp3

wyraźne nagrania mp3 native speakerów

Przekładki

skuteczny system nauki (przekładki)

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 25,00 zł
  • 19,00 zł

Przykładowe hasła

Część czasowników łączy się z dopełnieniem bezpośrednio lub za pomocą określonego przyimka, który wymaga odpowiedniego przypadku. To właśnie jest rekcja czasownika. Nie zawsze połączenia czasowników z przypadkiem (lub bez) w języku rosyjskim są identyczne jak w języku polskim, np. po rosyjsku powiemy ждать (кого́? что?), a nie – ждать (на кого́? на что?). Poniżej prezentujemy przykładowe przypadki rekcji zawarte w tym tytule:

благодари́ть (кого́? за что?)достига́ть (чего́?)ждать (кого́? что?)
наде́яться (на кого́?)отка́зывать (в чём?)проси́ть (чего́?)
ра́доваться (чему́?)счита́ть (кем? чем?)шути́ть (над кем? над чем?)

Fiszki

Hasła zaprezentowaliśmy na trwałych kartonikach, które zawierają wszystko to, co niezbędne do skutecznej nauki. Wystarczy obrócić kartonik kilka razy, aby zapamiętać rekcję czasownika i – co nie mniej ważne – przykład jej poprawnego wykorzystania.

  • numer nagrania
  • tytuł
  • czytelne hasła
  • praktyczne przykłady

Same fiszki to nie wszystko! Wraz z nimi otrzymasz:

Przekładki

System nauki – przekładki

Dołączone do produktu dwie specjalne przekładki zamieniają naukę we wciągający quiz. Taka metoda nie tylko zapewnia doskonałą zabawę, ale także gwarantuje gruntowne utrwalenie materiału.

To nadal nie wszystko! W Strefie Online* znajdziesz:

Nagrania mp3

Nagrania mp3

Pobrane pliki mp3 można odtwarzać na komputerze, na telefonie lub nagrać na płytę CD. Wyraźne nagrania native speakerów zapewniają opanowanie bezbłędnej wymowy. Specjalne przerwy ułatwiają głośne powtarzanie po lektorze, a częste słuchanie własnego głosu dodaje pewności siebie. Dodatkowa funkcja SPELL wyświetla hasła na ekranie odtwarzacza i pomaga w nauce pisowni.

*Dostęp do materiałów uzyskasz tutaj – po wpisaniu kodu z opakowania.