IDIOMY – angielski (pliki mp3 do pobrania)

Poziom B1–C2

Prezentowany audiobook pozwala z łatwością opanować 500 idiomów (idioms) wraz z praktycznymi przykładami użycia. Idiomy stanowią nieodłączny element ustnych i pisemnych wypowiedzi, dlatego też polecamy ten tytuł wszystkim uczącym się na poziomie średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Nagrania mp3

140 minut wyraźnych nagrań mp3 native speakerów

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 25,00 zł
  • 19,00 zł

Przykładowe słówka

Idiomy to utrwalone w użyciu połączenia dwóch lub więcej wyrazów, w którym sens całości jest odmienny od znaczenia, jakie należałoby im przypisać, odnosząc się do użytych słów (np. ugryźć się w język czy cicha woda). Każdy rodzimy użytkownik języka używa ich codziennie – nadają one językowi obrazowego, żywego charakteru.

Zawarte w tytule idiomy podzieliliśmy na 3 grupy: NAPRAWDĘ MUSISZ JE ZNAĆ, MUSISZ JE ZNAĆ, WARTO JE ZNAĆ. Poniżej prezentujemy przykładowe idiomy z różnych grup:

an uphill struggle a vicious circle not to have the foggiest idea safe and sound third time lucky
to be as fit as a fiddle to be like chalk and cheese to be plain sailing to call it a day to know sth inside out
to pull sb’s leg to sleep like a log to be down and out to fall from grace a flash in the pan
to have a frog in your throat a high-flier to keep a low profile to make headway to be all thumbs
to buy a pig in a poke a different kettle of fish to see pink elephants to walk a tightrope at the eleventh hour

Nagrania mp3 do pobrania online

Tytuł zawiera 500 plików w formacie mp3 – każdy z nich to nagranie w trybie: hasło po polsku – hasło po angielsku – przerwa na powtórzenie. Nagrania możesz odsłuchiwać na komputerze lub skopiować i wgrać je do telefonu lub do odtwarzacza mp3. Możesz także nagrać je na płytę i odsłuchiwać we wszystkich odtwarzaczach obsługujących format mp3.

Hasła i przykłady są czytane z dbałością o ich właściwą artykulację i intonację. Dzięki temu zyskujesz pewność, że gdy użyjesz opanowanych słówek i zwrotów, Twój rozmówca Cię zrozumie. Przerwy po angielskim słówku czy przykładzie umożliwiają powtarzanie – najlepiej głośne, gdyż w ten sposób narządy mowy przyzwyczajają się do wydawania nowych dźwięków. Dodatkowo słuchanie własnego głosu dodaje pewności siebie. Funkcja SPELL, która polega na wyświetlaniu haseł na ekranie odtwarzacza, pomaga w nauce pisowni.