EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – angielski (pliki mp3 do pobrania)

Poziom A1–A2+

Prezentowany audiobook obejmuje wszystkie zagadnienia obowiązujące na egzaminie ósmoklasisty – zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dzięki temu kursowi uczeń poszerzy swoje słownictwo, usystematyzuje wiadomości z gramatyki, nauczy się najważniejszych czasowników frazowych oraz powtórzy niezbędne zwroty konwersacyjne i sformułowania pisemne.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Nagrania mp3

90 minut wyraźnych nagrań mp3 native speakerów

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 25,00 zł
  • 19,00 zł

O autorce

Autorką FISZEK jest mgr Katarzyna Kmieć-Krzewniak – absolwentka filologii angielskiej Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie i filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Na co dzień zajmuje się nauczaniem, przekładem literatury dziecięcej i pisaniem różnorodnych ćwiczeń, utworów literackich i koncepcji gier językowych na zlecenie czołowych wydawnictw, producentów zabawek edukacyjnych i portali internetowych. Spełnia się także jaka wewnętrzna recenzentka wydawnictwa Otwartego i autorka książek. Jej debiutanckie ćwiczenia leksykalno-gramatyczne do nauki języka angielskiego pt. Give me 5 ;-) zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczniów.

Przykładowe słówka

Materiał podzieliliśmy na cztery działy:

Słownictwo i gramatyka

Pierwszy dział zawiera 200 słów i zwrotów z 14 obszarów tematycznych. Każde nagranie zawiera słówko lub zwrot oraz przykład użycia w zdaniu. Przykładowe słówka i zwroty (po jednym z każdego obszaru tematycznego):

generousa basementto attend schoolto get marrieda bread roll
a shopping mallon foota sculptureto take medicineto ride a horse
chillya chargera pay riseto break the law

Czasowniki frazowe

Drugi dział to 100 najważniejszych czasowników frazowych wraz z przykładami ich użycia w zdaniu. Przykładowe czasowniki frazowe:

to break outto cheer upto find out
to let sb downto take after sbto watch out

Zwroty konwersacyjne

Trzeci dział zawiera 100 najbardziej przydatnych zwrotów konwersacyjnych. Przykładowe zwroty:

Could you do me a favour?I can't make it.I'm sorry to hear that.
May I come in?Take your time!That's very kind of you.

Sformułowania pisemne

Czwarty dział zawiera 100 starannie wybranych pod kątem egzaminu sformułowań pisemnych. Przykładowe sformułowania:

How are you doing?I'm writing to tell you that…Thank you in advance.
Write back soon!Best wishes!Sorry for not writing for so long.

Nagrania mp3 do pobrania online

Tytuł zawiera 500 plików w formacie mp3 – każdy z nich to nagranie w trybie: hasło po polsku – hasło po angielsku – przerwa na powtórzenie. Nagrania możesz odsłuchiwać na komputerze lub skopiować i wgrać je do telefonu lub do odtwarzacza mp3. Możesz także nagrać je na płytę i odsłuchiwać we wszystkich odtwarzaczach obsługujących format mp3.

Hasła i przykłady są czytane z dbałością o ich właściwą artykulację i intonację. Dzięki temu zyskujesz pewność, że gdy użyjesz opanowanych słówek i zwrotów, Twój rozmówca Cię zrozumie. Przerwy po angielskim słówku czy przykładzie umożliwiają powtarzanie – najlepiej głośne, gdyż w ten sposób narządy mowy przyzwyczajają się do wydawania nowych dźwięków. Dodatkowo słuchanie własnego głosu dodaje pewności siebie. Funkcja SPELL, która polega na wyświetlaniu haseł na ekranie odtwarzacza, pomaga w nauce pisowni.