CZASOWNIKI FRAZOWE – angielski

Poziom A1–A2

Prezentowany tytuł pozwala z łatwością opanować 50 najważniejszych czasowników frazowych (phrasal verbs) wraz z praktycznymi przykładami użycia. Czasowniki frazowe są w powszechnym użyciu, szczególnie w mowie potocznej, dlatego polecamy ten tytuł wszystkim uczącym się na poziomie podstawowym.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Fiszki

50 trwałych i przejrzystych fiszek obrazkowych

Nagrania mp3

wyraźne nagrania mp3 native speakerów

Test online

test końcowy online

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 19,00 zł
  • 11,40 zł

Przykładowe słówka

Czasowniki frazowe nazywane są również czasownikami złożonymi, gdyż są zestawieniem (złożeniem) czasownika – z przysłówkiem lub z przyimkiem. Taki czasownik z dodanym po sobie słówkiem zyskuje nowe znaczenie, często zupełnie odmienne od pierwotnego (to look – patrzeć, ale to look after – opiekować się). Poniżej prezentujemy przykładowe czasowniki frazowe zawarte w tym tytule:

to cheer upto fall downto get up
to look for sthto put sth onto run out of sth
to speed upto take offto take sth off

Fiszki

Hasła zaprezentowaliśmy na trwałych kartonikach, które zawierają wszystko to, co niezbędne do skutecznej nauki. Wystarczy obrócić kartonik kilka razy, aby zapamiętać nowy czasownik frazowy i – nie mniej ważny – przykład jego poprawnego wykorzystania.

  • obrazki ułatwiające zapamiętywanie
  • hasła z transkrypcją fonetyczną
  • praktyczne przykłady
  • numer nagrania

Same fiszki to nie wszystko! W Strefie Online* znajdziesz:

Nagrania mp3

Nagrania mp3

Pobrane pliki mp3 można odtwarzać na komputerze, na telefonie lub nagrać na płytę CD. Wyraźne nagrania native speakerów zapewniają opanowanie bezbłędnej wymowy. Specjalne przerwy ułatwiają głośne powtarzanie po lektorze, a częste słuchanie własnego głosu dodaje pewności siebie. Dodatkowa funkcja SPELL wyświetla hasła na ekranie odtwarzacza i pomaga w nauce pisowni.

Test końcowy

Test końcowy

Test wyboru umożliwia sprawdzenie postępów, wskazuje zagadnienia sprawiające największe trudności i motywuje do dalszej nauki.

*Dostęp do materiałów uzyskasz tutaj – po wpisaniu kodu z opakowania.