STWÓRZ SWOJE FISZKI – zestaw do szybkiej nauki

Prezentowany tytuł pozwala na kompleksową naukę metodą fiszek dowolnego materiału. Polecamy wszystkim, którzy uczą się tą metodą na własną rękę, jak i tym, którzy chcieliby ją przetestować, korzystając z gotowego kompletnego zestawu.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Czyste fiszki

500 białych kartoników w kratkę

Memobox

skuteczny system nauki (pudełko MEMOBOX®)

Książka

poradnik

Etui na fiszki

plastikowe poręczne etui na fiszki

Zakładki

2 dodatkowe zakładki

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 49,00 zł
  • 29,40 zł

Fiszki – o co chodzi?

Słowo „fiszka” (fr. fiche) oznacza kartkę w kartotece. Obecnie fiszki to jednak przede wszystkim dwustronne kartoniki, które wykorzystuje się do nauki pamięciowej, w szczególności do nauki słówek z języka obcego.

Metoda fiszek cieszy się coraz większą popularnością i śmiało wykracza już poza języki obce. Można ją wykorzystywać do nauki przedmiotów szkolnych (np. historii, matematyki, chemii) i akademickich (np. medycyny, prawa czy języków kodowania). Z fiszek można też skutecznie przygotować się np. do egzaminu na prawo jazdy czy na sternika morskiego.

Czyste fiszki – jak to działa?

  • na awersie fiszki zapisuje się pytanie (zadanie, np. słówko w języku polskim)
  • na rewersie – odpowiedź (rozwiązanie, np. słówko w języku obcym)

I to wszystko. Sama nauka polega na tym, że najpierw czyta się pytanie, następnie obraca fiszkę i sprawdza, czy zna się odpowiedź.

Kartoniki wykonano z trwałego papieru o gramaturze 190 g, na którym obustronnie nadrukowano niebieską kratkę. Zadruk w kratkę usprawnia nanoszenie informacji, doskonale nadaje się do umieszczania danych liczbowych czy wykresów. Więcej informacji o tym, jak poprawnie tworzyć własne fiszki, można znaleźć w poradniku „Naucz się uczyć” lub w tym artykule.

MEMOBOX® – jak to działa?

  • jeśli zna się odpowiedź (np. tłumaczenie słówka) – fiszka przechodzi do kolejnej przegródki
  • jeśli nie zna się odpowiedzi – fiszka wraca do pierwszej przegródki

Pudełko MEMOBOX®, zaprojektowane w oparciu o teorię Sebastiana Leitnera, zwiększa skuteczność nauki. Przede wszystkim selekcjonuje słówka, które sprawiają najwięcej trudności, i zapewnia optymalną liczbę powtórek. Dzięki temu oszczędza się czas – nie powtarza się niepotrzebnie słówek, które już się zna. Dodatkowo, dzięki elementowi grywalizacji, nauka staje się wciągająca, a uczący – zmotywowany. Więcej o zaletach pudełka MEMOBOX® przeczytasz tu. Natomiast szczegółowy opis, jak poprawnie się z nim uczyć, znajdziesz tu.

Poradnik

Dołączony do produktu niewielki poradnik w przystępny sposób przygotowuje do tworzenia własnych fiszek. Zawiera zwięzły opis metody oraz praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak przygotowywać własne fiszki, i jak uczyć się z pudełkiem MEMOBOX®.

Etui na fiszki

Dołączone do produktu plastikowe pudełeczko pozwala mieć wybrane fiszki zawsze przy sobie – w torebce, w kieszeni czy w portfelu. Dzięki temu można wykorzystywać na naukę chwile, które zwykle są niewykorzystywane – w podróży, w kolejce czy na plaży.

Etui wykonano z plastiku, dzięki czemu jest trwałe i lekkie. Niewielkie rozmiary (102 mm x 65 mm x 2 mm) sprawiają, że bez problemu zmieści się w torebce, plecaku lub kieszeni. Do etui można włożyć około 20 kartoników w standardowym formacie (7 cm x 5 cm).

Ponadto otrzymasz:

Zakładki

Dodatkowe zakładki

Dołączone do produktu dwie zakładki służą do tego, by używać ich według własnych potrzeb, np. do zaznaczania czy oddzielania fiszek.