IN BLANCO 400 MAX – czyste fiszki (duży format, białe, w kratkę)

Zestaw 400 białych kartoników w niebieską kratkę w dużym formacie (10 cm x 7 cm) pozwala na tworzenie własnych fiszek. Kartoniki są wykonane z trwałego papieru o gramaturze 190 g. Do zestawu dołączono 5 kolorowych przekładek umożliwiających naukę w formie quizu. Polecamy tym, którzy potrzebują zapisać na fiszkach więcej informacji, zarówno tych dotyczących języków obcych, jak i innych przedmiotów.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Czyste fiszki

400 białych kartoników w kratkę

Przekładki

skuteczny system nauki (przekładki)

Zakładki

dodatkową zakładkę

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 59,00 zł
  • 49,00 zł

Fiszki – o co chodzi?

Słowo „fiszka” (fr. fiche) oznacza kartkę w kartotece. Obecnie fiszki to jednak przede wszystkim dwustronne kartoniki, które wykorzystuje się do nauki pamięciowej, w szczególności do nauki słówek z języka obcego.

Metoda fiszek cieszy się coraz większą popularnością i śmiało wykracza już poza języki obce. Można ją wykorzystywać do nauki przedmiotów szkolnych (np. historii, matematyki, chemii) i akademickich (np. medycyny, prawa czy języków kodowania). Z fiszek można też skutecznie przygotować się np. do egzaminu na prawo jazdy czy na sternika morskiego.

Czyste fiszki – jak to działa?

  • na awersie fiszki zapisuje się pytanie (zadanie, np. słówko w języku polskim)
  • na rewersie – odpowiedź (rozwiązanie, np. słówko w języku obcym)

I to wszystko. Sama nauka polega na tym, że najpierw czyta się pytanie, następnie obraca fiszkę i sprawdza, czy zna się odpowiedź. Zadruk w kratkę usprawnia nanoszenie informacji, doskonale nadaje się do umieszczania danych liczbowych czy wykresów. Więcej informacji o tym, jak poprawnie tworzyć własne fiszki, można znaleźć w poradniku „Naucz się uczyć” lub w tym artykule.

Same fiszki to nie wszystko! Wraz z nimi otrzymasz:

Przekładki

System nauki – przekładki

Dołączone do produktu kolorowe przekładki umożliwiają naukę zgodną z założeniami Sebastiana Leitnera – twórcy kartoteki autodydaktycznej udoskonalającej metodę nauki z fiszek. System ten – w oparciu o zasady quizu – selekcjonuje słówka, rozkłada naukę w czasie i zapewnia optymalną liczbę powtórek. Dodatkowo, dzięki elementowi grywalizacji, nauka staje się wciągająca, a uczący – zmotywowany.

Zakładka

Dodatkową zakładkę

Dołączona do produktu dodatkowa (niebieska) zakładka służy do tego, by używać jej według własnych potrzeb, np. do zaznaczania czy oddzielania fiszek.