IN BLANCO 300 – czyste fiszki (standardowy format, grejpfrutowe, w kropki)

Zestaw 300 kartoników w kolorze grejpfrutowym w pomarańczowe kropki pozwala na tworzenie własnych fiszek. Polecamy tym, którzy chcieliby rozszerzyć posiadany zestaw FISZEK o dowolne słówka, jak i tym, którzy chcieliby uczyć się metodą fiszek innych przedmiotów – zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Kartoniki są wykonane z trwałego papieru (o gramaturze 190 g) i mają standardowy format (7 cm x 5 cm), który jest kompatybilny z każdym pudełkiem MEMOBOX oraz etui.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Czyste fiszki

300 kartoników w kolorze grejpfrutowym w kropki

Inne kolory:

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 35,00 zł
  • 29,00 zł

Fiszki – o co chodzi?

Słowo „fiszka” (fr. fiche) oznacza kartkę w kartotece. Obecnie fiszki to jednak przede wszystkim dwustronne kartoniki, które wykorzystuje się do nauki pamięciowej, w szczególności do nauki słówek z języka obcego.

Metoda fiszek cieszy się coraz większą popularnością i śmiało wykracza już poza języki obce. Można ją wykorzystywać do nauki przedmiotów szkolnych (np. historii, matematyki, chemii) i akademickich (np. medycyny, prawa czy języków kodowania). Z fiszek można też skutecznie przygotować się np. do egzaminu na prawo jazdy czy na sternika morskiego.

Czyste fiszki – jak to działa?

  • na awersie fiszki zapisuje się pytanie (zadanie, np. słówko w języku polskim)
  • na rewersie – odpowiedź (rozwiązanie, np. słówko w języku obcym)

I to wszystko. Sama nauka polega na tym, że najpierw czyta się pytanie, następnie obraca fiszkę i sprawdza, czy zna się odpowiedź. Zadruk w kropki usprawnia nanoszenie informacji, doskonale nadaje się do tworzenia rysunków czy luźniejszych zapisków (jak w popularnych bullet journalach). Więcej informacji o tym, jak poprawnie tworzyć własne fiszki, można znaleźć w poradniku „Naucz się uczyć” lub w tym artykule.