WYPRAWKA DLA RODZICÓW – oszczędzasz 51 zł!

Prezentowany zestaw składa się z 4 tytułów: Ciąża i poród – niezbędnik Mamy, Niemowlę – instrukcja obsługi, Dwulatki tak mają oraz Dziecko-rodzic. Budowanie więzi. Zawierają one tylko niezbędną teorię i praktyczne porady. Polecamy przyszłym rodzicom, którzy wkrótce będą stawiać czoła (bądź już stawiają) wyzwaniom ciąży, porodu i opieki nad niemowlakiem czy mierzyć się będą z pierwszymi problemami wychowawczymi.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Karty na spirali

4 x 40 trwałych estetycznych kart na spirali

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 140,00 zł
  • 89,00 zł

Dlaczego nasz poradnik?

Wiedza w pigułce

Wiedza w pigułce

Nasz poradnik to idealna lektura na początek – da Ci ogląd całości, zaznajomi z podstawowymi problemami.

Oszczędność czasu

Oszczędność czasu

Nie musisz sięgać po opasłe publikacje, które przerażają trzycyfrową liczbą stron, długimi tekstami i zagadkowym spisem treści. Nie będziesz też już tracić czasu na szperanie na chybił trafił w Internecie.

Poręczny format

Poręczny format

Niewielkie rozmiary książeczki sprawiają, że zmieści się ona w torebce czy kieszeni wózka. Praktyczna spirala ułatwia użytkowanie i umożliwia szybki dostęp do informacji, a elastyczna taśma spina karty, dzięki czemu książeczka nie otworzy się, kiedy tego nie chcesz.

Kompetentni autorzy

Kompetentni autorzy

Autorki poradników to ekspertki w tematach rodzicielstwa i wychowania. Zuzanna Kołacz-Kordzińska – doradczyni rodzicielska, doula, terapeutka pedagogiczna. Laureatka Lauru Bliskości 2015. Agnieszka Piotrowska – absolwentka Polskiego Instytutu Montessori z zakresu edukacji dzieci. Nauczycielka przedszkolna z wieloletnim doświadczeniem, trenerka przyszłych nauczycieli.

Czego się nauczysz?

Zestaw składa się z 4 tytułów: „Ciąża i poród – niezbędnik Mamy”, „Niemowlę – instrukcja obsługi”, „Dwulatki tak mają”, oraz „Dziecko-rodzic. Budowanie więzi”. Poniżej krótko przedstawiamy każdy z nich:

Ciąża i poród – niezbędnik Mamy (zobacz spis treści)

Pierwsza ciąża to dla kobiety duża niewiadoma. Pojawia się wtedy wiele wątpliwości i niepokojów. Ciężko samej „ogarnąć” tematy, które jak grzyby po deszczu pojawiają się każdego kolejnego dnia ciąży. Dlatego warto mieć godne zaufania źródło wiedzy, które porządkuje i przejrzyście omawia tę obszerną tematykę. Nasz poradnik taki właśnie jest. Zuzanna, jego autorka – doula i doradczyni rodzicielska – przystępnie opisuje, jak pewnie i spokojnie przejść przez ciążę i poród oraz skompletować wyprawkę.

Niemowlę – instrukcja obsługi (zobacz spis treści)

Pielęgnacja niemowlęcia to mnóstwo czynności, procedur, reguł. Żeby nie pogubić się w gąszczu nakazów i zakazów, dobrych rad mamy, teściowej czy koleżanki, warto sięgnąć po fachową pomoc – nasz poradnik. Zuzanna, autorka – doradczyni rodzicielska, w tym promotorka karmienia piersią – przekazuje w nim w niezwykle przystępny sposób podstawową wiedzę z zakresu „obsługi” niemowlęcia. Dowiesz się, jak: karmić, przewijać, kąpać, kłaść do snu, dbać o zdrowie…

Dwulatki tak mają (zobacz spis treści)

Tzw. bunt dwulatka to naukowo zbadany i dokładnie opisany w literaturze etap rozwoju dziecka. Nasz poradnik czerpie z tego dorobku teoretycznego, stawia jednak na wymiar praktyczny. Agnieszka, autorka – nauczycielka przedszkolna z wieloletnią praktyką i trener nauczycieli – na konkretnych scenkach zaczerpniętych z życia zrozumiale tłumaczy, co się dzieje z dwulatkiem i daje konkretne rady, mające na celu pomóc dziecku, ale też i rodzicowi – często zrezygnowanemu i rozgoryczonemu.

Dziecko-rodzic. Budowanie więzi (zobacz spis treści)

Oczywiście, nawiązywanie więzi z dzieckiem najlepiej zacząć od samych narodzin (albo i wcześniej), ale i Ci, którzy są już bardziej zaawansowani na swojej rodzicielskiej drodze, mają jeszcze duże pole do popisu. Okazuje się, że płaszczyzn budowania pełnych miłości relacji z dzieckiem jest wiele. Agnieszka, autorka – nauczycielka przedszkolna, pracownik Instytutu Marii Montessori – zainspirowana ideałami Rodzicielstwa Bliskości, pokazuje, jak pełen miłości i szacunku sposób patrzenia na dziecko i jego wychowanie „przekuć” na codzienną rzeczywistość.

Co zawierają karty?

160 kart = 160 tematów, które kompleksowo omawiają dana tematykę. Każda karta omawia inne zagadnienie i stanowi osobną całość. To niezwykle pomocne rozwiązanie – bardzo łatwo odnajdziesz interesujący Cię temat. Obok prezentujemy przykładową kartę z tytułu „Ciąża i poród – niezbędnik Mamy”.