Prezentowany audiobook pozwala z łatwością opanować ponad 2400 słów i zwrotów niezbędnych na poziomie początkującym (principiante). Polecamy go zarówno osobom rozpoczynającym naukę języka włoskiego, jak i tym, które chcą gruntownie powtórzyć podstawy słownictwa.
Nagrania zawarte w tym tytule skatalogowaliśmy w 50 folderach odpowiadających 50 kategoriom tematycznym, które wyczerpująco ujmują zjawiska związane z człowiekiem i jego otoczeniem, np.: finanse, ekologia, media i komunikacja, odżywianie, podróże, prawo, sport, transport, zdrowie, życie codzienne (pełna lista kategorii). Poniżej prezentujemy przykładowe słówka z różnych kategorii tematycznych:
gentile | cattivo | timido | il tempo | tardi |
la mattina | la testa | sentire | la gola | le scale |
il vaso | la parete | suonare | bussare | il rumore |
il parco | distrutto | il soldo | dare | il prezzo |
l’affare | la ditta | privato | alzarsi | lavarsi |
Tytuł zawiera 1040 plików w formacie mp3 – każdy z nich to nagranie w trybie: hasło po polsku – hasło po włosku – przerwa na powtórzenie. Duży nacisk położyliśmy na poprawną włoską wymowę. Włoski lektor czyta hasła i przykłady ich użycia w zdaniu starannie, dbając o ich właściwą artykulację i intonację. Dzięki temu masz pewność, że używając opanowanych słówek i zwrotów, zostaniesz prawidłowo zrozumiany.
Nagrania możesz odsłuchiwać na komputerze lub skopiować i wgrać je do telefonu lub odtwarzacza mp3. Możesz także nagrać je na płytę i odsłuchiwać we wszystkich odtwarzaczach obsługujących format mp3. Specjalne przerwy zachęcą Cię do głośnego powtarzania i zapewnią opanowanie bezbłędnej wymowy, a częste słuchanie własnego głosu doda Ci pewności siebie. Dodatkowo funkcja SPELL wyświetli hasła na ekranie odtwarzacza i pomoże Ci w nauce pisowni.