IN BLANCO 1000 – czyste fiszki w standardowym formacie

Fiszki in blanco - 1000 sztuk czystych fiszek w standardowym formacie
Fiszki in blanco - 1000 sztuk czystych fiszek w standardowym formacie
Fiszki in blanco - przykładowa samodzielnie wykonana fiszka
Fiszki in blanco - przykładowa samodzielnie wykonana fiszka
Fiszki in blanco - przykładowe samodzielnie wykonane fiszki
Fiszki in blanco - przykładowe samodzielnie wykonane fiszki

Prezentowany zestaw 1000 czystych kartoników w kratkę w standardowym formacie (7 cm x 5 cm) pozwala na tworzenie własnych fiszek. Polecamy tym, którzy chcieliby rozszerzyć posiadany zestaw FISZEK o dowolne słówka, jak i tym, którzy chcieliby uczyć się metodą fiszek innych przedmiotów – zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Czyste fiszki

1000 czystych kartoników

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 34,99 zł
  • 24,99 zł

Fiszki – o co chodzi?

Słowo „fiszka” (fr. fiche) oznacza kartkę w kartotece. Obecnie fiszki to jednak przede wszystkim dwustronne kartoniki, które wykorzystuje się do nauki pamięciowej, w szczególności do nauki słówek z języka obcego.

Metoda fiszek cieszy się coraz większą popularnością i śmiało wykracza już poza języki obce. Można ją wykorzystywać do nauki przedmiotów szkolnych (np. historii, matematyki, chemii) i akademickich (np. medycyny, prawa czy języków kodowania). Z fiszek można też skutecznie przygotować się np. do egzaminu na prawo jazdy czy na sternika morskiego.

Czyste fiszki – jak to działa?

  • na awersie fiszki zapisuje się pytanie (zadanie, np. słówko w języku polskim)
  • na rewersie – odpowiedź (rozwiązanie, np. słówko w języku obcym)

I to wszystko. Sama nauka polega na tym, że najpierw czyta się pytanie, następnie obraca fiszkę i sprawdza, czy zna się odpowiedź.

Kartoniki wykonano z trwałego papieru, na którym nadrukowano kratkę ułatwiającą równe zapisywanie haseł czy zdań. Samodzielnie wykonane fiszki powinny być przejrzyste – czasami przy zapamiętywaniu pomocne mogą być rysunki czy szkice. Więcej o tym, jak poprawnie tworzyć własne fiszki – tutaj.