IN BLANCO 100 RING – czyste fiszki na rozpinanym, metalowym kółku (standardowy format, białe, w kratkę)

Zestaw 100 białych kartoników w niebieską kratkę pozwala na tworzenie własnych fiszek. Kartoniki są wykonane z trwałego papieru o gramaturze 190 g. Metalowe kółko łączy fiszki w całość i ułatwia przeglądanie, natomiast elastyczna gumka spina fiszki, dzięki czemu można mieć kartoniki zawsze przy sobie (w kieszeni, w torebce czy w plecaku) bez obawy o ich zniszczenie. Polecamy tym, którzy chcieliby rozszerzyć posiadany zestaw FISZEK o dowolne słówka, jak i tym, którzy chcieliby uczyć się metodą fiszek innych przedmiotów – zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Wybierając ten produkt, otrzymasz:

Czyste fiszki

100 białych kartoników w kratkę na metalowym kółku

Dostępność: w sprzedaży
Wysyłka: w ciągu 24h
  • 19,00 zł
  • 11,40 zł

Fiszki – o co chodzi?

Słowo „fiszka” (fr. fiche) oznacza kartkę w kartotece. Obecnie fiszki to jednak przede wszystkim dwustronne kartoniki, które wykorzystuje się do nauki pamięciowej, w szczególności do nauki słówek z języka obcego.

Metoda fiszek cieszy się coraz większą popularnością i śmiało wykracza już poza języki obce. Można ją wykorzystywać do nauki przedmiotów szkolnych (np. historii, matematyki, chemii) i akademickich (np. medycyny, prawa czy języków kodowania). Z fiszek można też skutecznie przygotować się np. do egzaminu na prawo jazdy czy na sternika morskiego.

Czyste fiszki – jak to działa?

  • na awersie fiszki zapisuje się pytanie (zadanie, np. słówko w języku polskim)
  • na rewersie – odpowiedź (rozwiązanie, np. słówko w języku obcym)

I to wszystko. Sama nauka polega na tym, że najpierw czyta się pytanie, następnie obraca fiszkę i sprawdza, czy zna się odpowiedź. Zadruk w kratkę usprawnia nanoszenie informacji, doskonale nadaje się do umieszczania danych liczbowych czy wykresów. Więcej informacji o tym, jak poprawnie tworzyć własne fiszki, można znaleźć w poradniku „Naucz się uczyć” lub w tym artykule.