Opineo.pl
Nick: Agna_sk, dodano: 14 grudnia 2018 | 21:33
sklep internetowy: Fiszki.pl
Polecam. Szybko i zgodnie z opisem.
Przeczytaj opinię
Nick: alco, dodano: 14 grudnia 2018 | 20:12
sklep internetowy: Fiszki.pl
Wszystko godne polecenia.
Przeczytaj opinię
100% klientów poleca ten sklep

HISTORIA

Wydawnictwo Cztery Głowy zostało założone w 2003 roku, jak można się domyślić – przez cztery osoby. Zanim przedstawimy Cztery Głowy z imienia, nazwiska i funkcji, chcielibyśmy napisać kilka słów o rzeczach przeszłych, które zdeterminowały naszą teraźniejszość...

O uniwersytecie

Poznaliśmy się w na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą już w 1996 roku. Polska nie była jeszcze członkiem Unii Europejskiej (czyt. nie było jeszcze Media Marktu, restauracje Mc Donald's można było policzyć na palcach, a minuta rozmowy przez kilogramową komórkę kosztowała 5 złotych). Europejski Uniwersytet Viadrina był wtedy swoistym "oknem na Zachód" – jedną z niewielu możliwości nauki za granicą – choć ze względu na położenie uczelni bardziej pasowałoby tu określenie "na granicy".

O językach obcych i podróżach

Język niemiecki był oczywiście językiem wykładowym i wymagana była jego bardzo dobra znajomość. Szczęśliwie dla naszej przyszłej kariery uczelnia kładła też duży nacisk na naukę innych języków obcych. Oprócz kursów języka angielskiego studenci mogli się uczyć takich języków jak hiszpański, francuski, włoski, rosyjski, a nawet fiński. Poza tym uniwersytet oferował liczne możliwości wyjazdów na semestry zagraniczne, z czego namiętnie korzystaliśmy. Dzięki temu nie tylko podnosiliśmy nasze umiejętności językowe, ale również poznawaliśmy kulturę goszczących nas krajów. Ta zaszczepiona wówczas żyłka podróżnicza została w nas do dzisiaj i każdą wolną od wydawania FISZEK chwilę staramy się spędzać na poznawaniu nowych miejsc, języków i ludzi. Z perspektywy czasu, cała nasza czwórka z pełnym przekonaniem podpisuje się pod stwierdzeniem "podróże kształcą"...

O jakości nauczania

Nasze studia miały wyjątkowy charakter – część zajęć odbywała się w Niemczech pod okiem niemieckich wykładowców, część zaś w Polsce – z profesorami dojeżdżającymi z uniwersytetów w Poznaniu i Wrocławiu. Mieliśmy zatem doskonałą – "transgraniczną" można powiedzieć – możliwość porównania dwóch różnych systemów nauczania. Żeby nie zanudzać nikogo opisywaniem różnic, wyrazimy tylko subiektywną opinię, że studiowanie kierunku uznawanego za trudny, jakim jest prawo, to w Niemczech czysta przyjemność – ciekawe wykłady, nacisk na zrozumienie zagadnień, przejrzyste i przyjazne podręczniki czy skrypty. Zgłębianie tych zagadnień w Polsce kojarzy się wyłącznie z wkuwaniem kodeksu. Najważniejsza lekcja z tamtego okresu to wpływ formy prezentacji wiedzy na skuteczność jej przyswajania – ma to bezpośrednie odbicie w jakości publikowanych przez nas materiałów. Ze studiów wynieśliśmy także wzmożone poczucie rzetelności i porządku (Ordnung muss sein), co mogą potwierdzić nasi pracownicy, kontrahenci, a przede wszystkim – zadowoleni klienci.

O FISZKACH po raz pierwszy

Pierwsze kartoniki do nauki słówek zobaczyliśmy u naszych niemieckich kolegów, którzy zawzięcie korzystali z nich w przerwach między wykładami. Uczyli się przy tym nie tylko języków obcych, ale również bardziej skomplikowanych zagadnień z zakresu prawa i ekonomii. Niemieckie księgarnie pełne były wówczas zestawów do nauki chyba wszystkich możliwych przedmiotów. Oczywiście musieliśmy spróbować tej metody i...

oryginalne fiszki

...stało się!

Nauka z dnia na dzień stała się przyjemna i skuteczna – po prostu lepsza, a my zostaliśmy zagorzałymi fiszkofanami, by od razu po studiach stworzyć pierwsze w Polsce wydawnictwo specjalizujące się w publikacji profesjonalnych fiszek językowych.

O FISZKACH oryginalnych

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego użyliśmy określenia "kartoniki", a nie – FISZKI. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić, że oryginalne FISZKI®, jako pomoc do nauki języków obcych, to nasze dzieło. Klasyczne fiszki to wg słownika języka polskiego "karteczki do notatek", lub "fiszki biblioteczne". Uznał to także Urząd Patentowy RP – niestety wskutek działań konkurencji zmienił potem zdanie...

Podkreślamy zatem – tylko duży napis na niebieskim tle ze znakiem ® zagwarantuje Wam to, co jest naszą misją i celem – szybką i skuteczną naukę języków obcych.

O perfekcji i ewolucji

Już w trakcie korzystania z niemieckich fiszek powstało w naszych głowach kilkanaście pomysłów mogących zwiększyć skuteczność tej metody. Wiele z nich znalazło zastosowanie już w pierwszych wydaniach FISZEK. To jednak nie był koniec innowacji. Na przestrzeni lat, przy znacznym udziale naszych klientów, wprowadzaliśmy kolejne elementy podnoszące jakość naszych produktów.

Zalety najnowszego wydania to: grubsze kartoniki, ładniejszy design, powiększenie haseł głównych, obrazki do wybranych haseł, cytaty zwiększające motywację i praktyczne porady, motywująca deklaracja użytkownika, nagrania audio z funkcją "SPELL", program PC, zamykane pudełko do nauki, większe i trwalsze etui. Ponadto osoby, które posiadają już pudełko MEMOBOX®, mogą teraz kupować FISZKI® w wersji EKO (FISZKI® z nagraniami i programem PC).

Zaufali nam: