Opineo.pl
Nick: margaret_39, dodano: 15 stycznia 2019 | 18:29
sklep internetowy: Fiszki.pl
Szykba tranzakcja, polecam!
Przeczytaj opinię
Nick: Konrad, dodano: 15 stycznia 2019 | 18:13
sklep internetowy: Fiszki.pl
Wszystko ok.
Przeczytaj opinię
100% klientów poleca ten sklep

KSIĄŻKI PO ANGIELSKU

Czytanie książek w oryginale to prawdziwe połączenie przyjemnego z pożytecznym! Z jednej strony miło spędzasz czas, śledząc losy ulubionych bohaterów, z drugiej – zupełnie przy okazji – poznajesz nowe angielskie słowa i utrwalasz te, które już znasz – często w zupełnie nowym kontekście. Co najważniejsze – czytasz prawdziwe słowa autora, a nie interpretację tłumacza. W naszej ofercie znajdziesz zarówno bestsellery ostatnich lat, jak i klasyczne pozycje literatury angielskiej czy ułatwiające naukę adaptacje książek z płytami CD (tzw. readers).

1 2 3
Mały Książę to klasyczna opowieść, która trafia do serc zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to jednocześnie historia pilota, który po awarii maszyny na pustyni spotyka tam samotnego chłopca z innej planety – tytułowego Małego Księcia – i wysłuchuje jego opowieści o problemach istot spotkanych na innych planetach, a zarazem – alegoria człowieczeństwa zmuszająca do głębokiej refleksji.
13,99 zł
Rodzeństwo Cuthbertów decyduje się przyjąć na wychowanie chłopca z sierocińca, który mógłby pomóc im w codziennych obowiązkach na Zielonym Wzgórzu, i z ogromnym zdumieniem reaguje na przysłaną omyłkowo przez dyrektorkę sierocińca rudowłosą dziewczynkę. Ania, niepokorna i nieuleczalnie romantyczna, jest przyczyną nieustających kłopotów nie tylko starszych państwa, ale całej społeczności Avonlea. Jednak poczucie humoru dziewczynki, jej dobre serce i szczere chęci nigdy nie pozwalają długo się gniewać…
13,99 zł
The Best of Sherlock Holmes to zbiór dwudziestu najlepszych opowiadań Artura Conan Doyle'a, przedstawiających przygody słynnego detektywa. Czytelnik spotka tu całą plejadę czarnych charakterów i z zapartym tchem będzie śledził rozwiązywanie najdziwniejszych i najbardziej zagadkowych przypadków detektywistycznych, o jakich kiedykolwiek napisano.
13,99 zł
'Już po chwili poczułem, że coś żywego porusza się po mojej nodze i przesuwa się po moim ciele w kierunku twarzy. A kiedy spojrzałem w dół, zobaczyłem maleńkiego człowieczka – miał tylko piętnaście centymetrów wzrostu… Byłem tak zaskoczony, że aż krzyknąłem'.
Ale to dopiero pierwsza z wielu niespodzianek, które spotykają Guliwera podczas podróży – odwiedza ziemię olbrzymów i latającą wyspę, spotyka duchy z przeszłości i mówiące konie…

*adaptacja książki (wersja skrócona, uproszczona)
19,99 zł
Duma i uprzedzenie, rozpoczynająca się jednym z najbardziej znanych zdań w angielskiej literaturze, jest ironiczną powieścią obyczajową. Przedstawiona w niej pani Bennet, kobieta gadatliwa i niegrzesząca rozumem, ma tylko jeden cel w życiu, a jest nim korzystne wydanie za mąż każdej ze swoich pięciu córek. Te usiłowania są nieustannie wykpiwane przez jej cynicznego i leniwego małżonka.
13,99 zł
Wielki Gatsby to doskonały obraz "szalonych lat 20.", obnażający prawdziwe oblicze "epoki jazzu". Czytelnik przenosi się w pełen blichtru świat wielkich rezydencji, zdobiących wówczas wybrzeże Long Island, aby poznać Daisy i jej bogatego męża Toma Buchanana oraz Jay'a Gatsby'ego i poczuć atmosferę tajemnicy, która unosi się wokół nich.
13,99 zł
Bridget Jones boryka się z wyzwaniami samotnego macierzyństwa, jednocześnie tweetując, pisząc SMS-y i ponownie odkrywając swą kobiecość w obliczu tego, co niektórzy dość nieuprzejmie i staroświecko nazywają "średnim wiekiem". Długo oczekiwany powrót ukochanej przez rzesze czytelników bohaterki – Bridget Jones: Szalejąc za facetem – to powieść bardzo aktualna, wzruszająca, dowcipna i mądra, a zarazem – przezabawna.
33,99 zł
Rozważna i romantyczna to zachwycająca komedia obyczajowa, przedstawiająca losy dwóch sióstr – Eleonory i Marianny. Ta pierwsza, rozsądna i praktyczna, podchodzi do życia z należnym mu dystansem, podczas gdy druga, niepoprawna adeptka szkoły Romantyzmu, stara się pohamować swoją namiętną naturę, by jakoś przetrwać w otaczającym ją realnym świecie…
13,99 zł
Historia Edmunda Dantesa, samozwańczego hrabiego Monte Christo, opowiedziana jest z niezwykłym polotem. Dantes pada ofiarą intrygi, w wyniku której traci wolność i ukochaną kobietę. Gnany chęcią zemsty i wspomagany przez sprzyjający mu los, staje się anonimowym orężem sprawiedliwości.
13,99 zł
W osiemdziesiąt dni dookoła świata to zapis niesamowitej podróży przedsięwziętej w wyniku pewnego zakładu przez bogatego, lecz dość tajemniczego Filiasza Fogga. Fogg podejmuje się objechać glob w 80 dni, co w jego czasach – pod koniec XIX wieku – było praktycznie nie do pomyślenia. Opanowanie Brytyjczyka i jego obsesja trzymania się planu w zestawieniu z żywiołowością i wszechstronnością jego służącego, Passepartout, nieustannie wpadającego w tarapaty, sprawiają, że ten wyścig z czasem pochłania Czytelnika bez reszty.
13,99 zł
Od czasu swojej pierwszej publikacji w 1719 roku powieść Robinson Crusoe została wydana już ponad 700 razy. Jest inspiracją dla ogromnej liczby podobnych historii oraz obiektem niezliczonych przekładów i ekranizacji. Przygody rozbitka Robinsona można śledzić w sztukach teatralnych, operach, kreskówkach, a nawet grach komputerowych. Bohater powieści trwale zapisuje się w świadomości każdego następnego pokolenia.
13,99 zł
W książce Czytelnik znajdzie zarówno Przygody Alicji w Krainie Czarów, jak i kontynuację tej opowieści – Po drugiej stronie lustra, obie z oryginalnymi ilustracjami Johna Tenniela. Nigdy nie napisano wspanialszej książki dla dzieci. Prosty język, baśniowa atmosfera i fantastyczni bohaterowie od lat niezmiennie podbijają serca małych czytelników.
13,99 zł
1 2 3

Zaufali nam: